ÇİFT GEYİK KARACA

Trikoda 90 yıllık efsanevi bir kalitenin sembolü olan ve kendisiyle birlikte değişen, gelişen ve çağdaşlaşan nesilleri sıcacık bir gönül bağı ile kucaklayan Çift Geyik Karaca, ilk olarak 1917 yılında Bandırma’da bir çorap atölyesi olarak kuruldu.

Artan talep ve daha o yıllarda oluşan markalaşma bilinciyle, 1949’da Karaca Örme Sanayi olarak İstanbul’da üretime başlayan marka, 1961’de, kendi markasıyla ihraç edilen ilk Türk tekstil ürünü olarak, Türk ticaret tarihine adını yazdırdı.1965’lere gelindiğinde Karaca 5 kıtada 36 ülkeye ihracat yapan lider bir marka haline gelmiş, 1980’li yıllarda ise artık tüm Türkiye’de bulunan mağazalar zinciri ile, giyimde tarz sahibi olan tüketicisinin gönlünde vazgeçilmez yerini almıştı.

1998 yılında Tefken Holding’e geçtikten 7 yıl sonra Karaca markası, 2005 yılının Mart ayında, triko üretiminde lider bir kuruluş olan Narin Group tarafından alındı. Tefken Holding bünyesinde iken tüketicisinden uzak kalan marka, Narin Group’un deneyimli elinde, yeniden hayat bularak, koleksiyonuyla Karaca severlerle buluştu.

Halen, 6 bin metrekare kapalı alanda, yıllık 300 bin adet üretim kapasitesi ile modern makine parkurlarında, %100 yün İtalyan ipliği ile üretilen Çift Geyik Karaca ürünleri, bilinen kalitesi ve çizgisinin modern yorumlarıyla oluşan koleksiyonları ve geniş ürün yelpazesiyle,  müşterilerinin ihtiyaçlarına en üst düzeyde cevap vermektedir.

Çift Geyik Karaca kuşaktan kuşağa oluşan dostluğun yaşayan efsanesi olmanın gururunu yaşamaktadır.

Yerleşim Planı

: Ersel TEKEŞ

: 648 m2

: (262) 335 31 00

:

: izmit@karaca.com.tr

BAYRAKTAR