+90 262 335 31 70 - info@outletcenter.com.tr

Gelecek için bir adım daha:
Outlet Center İzmit’e Sıfır Atık Belgesi

Outlet Center İzmit’te dünyamızın yaşanılır bir yer olarak kalması için geri dönüştürülebilir atıklar, evsel atıklardan ayrıştırılarak toplanıyor. Sıfır Atık Yönetmeliği doğrultusunda atılan adımlarla; Outlet Center İzmit, Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi’ni aldı.

İsrafı önlemek, kaynakları daha verimli kullanmak, atık miktarını azaltmak, atıkları geri kazanmak, yarınlara temiz bir dünya bırakmak için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde başlatılan “Sıfır Atık Projesi” kapsamında Outlet Center İzmit Fabrika Satış Mağazaları Merkezi gerekli çalışmaları gerçekleştirerek Temel Seviyede Sıfır Atık Belgesi’ni aldı.

Outlet Center İzmit ortak kullanım alanlarında günlük rutin çöp toplanma işlemini geri dönüşüm ve evsel atık olarak ayrıştırılarak toplanıyor. Sonrasında çöp istasyonlarında ve atık getirme merkezi ile atıklar; elektrikli & elektronik eşyalar, pil, cam, plastik, kâğıt & karton, tekstil atıkları, metal ve bitkisel atık yağ olarak sınıflandırılarak ayrıştırılıyor.

Outlet Center İzmit bünyesindeki cafe ve restoranlardan çıkan bitkisel atık yağlar lisanslı firmalara cafe ve restoranların yetkilileri tarafından belge karşılığı teslim ediliyor. Yeni mağaza açılma zamanlarında ve mağazaların tadilat çalışmaları sonrası çıkan hafriyat atıkları usulüne uygun bertaraf tesislerine gönderiliyor. Ayrıca, Outlet Center İzmit’in temizlik konusunda hizmet aldığı firma tarafından kullanılan temizlik malzemeleri çevreye ve canlılara zararı olmayan, ortamda kolayca buharlaşan malzemelerin kullanımıyla sağlanıyor.

As Outlet Center Izmit, we will continue to take environmental steps to keep our world a livable place.

PAYLAŞ !

OUTLET CENTER İZMİT WHATSAPP LINE
SEND
en_USEN
Scroll to Top